Wczytuję...
Wczytuję...
O niedosłuchu

Coraz więcej osób ma problemy ze słyszeniem. Według najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO, marzec 2021) na całym świecie około 1,5 miliarda osób zmaga się z problemami ze słuchem. Średnio 1 na 3 osoby powyżej 60. roku życia ma ubytek słuchu.

Słuch pogarsza się przeważnie przez długi czas stopniowo i w początkowej fazie trudno jest zauważyć, że słyszymy gorzej. Wydawać się może, że słyszymy dobrze, głośno, ale jest problem ze zrozumieniem mowy. W takiej sytuacji warto się zgłosić na badanie słuchu.

O niedosłuchu

Gdy zaistnieje potrzeba zastosowania aparatu słuchowego, nie należy bać się tego urządzenia. Gdy jest ono właściwie dobrane i odpowiednio dopasowane staje się niezastąpionym. Również wielkość aparatu w ciągu ostatnich kilku lat zmniejszyła się kilkukrotnie. Dziś możemy proponować dla większości naszych pacjentów praktycznie niewidoczne, komfortowe aparaty słuchowe.

Postęp w dziedzinie aparatów słuchowych jest olbrzymi. Dostępnych jest kilkaset rożnych modeli aparatów. Dziś aparaty słuchowe są na tyle inteligentne, że rozpoznają sytuacje akustyczne i dopasowują automatycznie szereg systemów, po to, aby osiągnąć jak najlepsze zrozumienie mowy i komfort użytkowania.

O niedosłuchu

Aparaty słuchowe dobierane są w punktach protetycznych. Dobór aparatu jest procesem złożonym i indywidualnym. Aby protetyk słuchu mógł wybrać odpowiedni aparat słuchowy i zaprotezować właściwe ucho musi wziąć pod uwagę szereg czynników. Oczekiwania naszych pacjentów są bardzo różne. Poza technicznymi przesłankami przy wyborze odpowiedniego aparatu słuchowego bierzemy pod uwagę priorytety wysuwane przez naszych klientów np. wielkość aparatu, kolor, łatwość obsługi, cena.

1.
Czy podczas konwersacji Twoi rozmówcy mówią niewyraźnie, lub ciszej niż kiedyś?



2.
Czy odczuwasz zmęczenie dłuższą rozmową?



3.
Czy często prosisz rozmówców o powtórzenie zdania?



4.
Czy ustawiasz głośniej radio lub telewizor, niż inni domownicy?



5.
Czy masz trudności z usłyszeniem dzwoniącego telefonu, lub dzwonka do drzwi?



6.
Czy rozmowa przez telefon sprawia ci kłopot?



7.
Czy przeszkadzają Ci hałasy w tle podczas rozmowy?



8.
Czy wydaje Ci się, że w większej grupie osób np. w restauracji słyszysz gorzej niż inni?



9.
Czy odczuwasz szumy uszne?



10.
Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek dostrzec nadjeżdżający samochód w ostatniej chwili?