Wczytuję...
Wczytuję...
Aktualności

ZJAWISKO OKLUZJI – CZYM JEST I JAK Z NIM WALCZYĆ?

Czy zauważyłeś/aś, że Twój głos brzmi inaczej na nagraniach, niż na żywo? Jest to normalne, bowiem wynika z anatomii narządu słuchowego. Gdy mówimy, słyszymy siebie nie tylko poprzez przewodnictwo powietrzne, ale też kostne – nasze struny głosowe wywołują drgania kości, które - podobnie jak drgania z powietrza - pobudzają impulsy w uchu wewnętrznym. Dlatego odbieramy nasz głos na żywo jako „niższy”, bardziej głęboki niż na nagraniach. 

Jakie to ma znaczenie w przypadku aparatów słuchowych? Aparaty słuchowe przetwarzają dźwięki otoczenia, ale też własny głos pacjenta. W przypadku starszych typów aparatów, pacjenci czasem skarżyli się, że ich własny głos brzmi przez nie nienaturalnie. Takie zjawisko nazywamy okluzją. Czy i Ty tego doświadczyłeś/aś? Mamy na to rozwiązanie!

Nasz partner, marka Signia, opracowała innowacyjny system OVP (ang. Own Voice Processing), który pomaga aparatom „nauczyć się” Twojego własnego głosu, i przetwarzać go w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjemny i naturalny w odbiorze. 

 

Odwiedź jeden z naszych gabinetów i dowiedz się więcej o aparatach słuchowych z funkcją OVP! APLIKACJE NA TELEFON DO OBSŁUGI APARATÓW SŁUCHOWYCH

Czy wiesz, że wiele nowoczesnych aparatów możesz sterować za pomocą swojego smartfona? Wystarczy pobrać darmową aplikację dedykowaną do Twoich aparatów. Nasi partnerzy – czołowi światowi producenci aparatów, dokładają starań, by obsługa tych aplikacji była łatwa i przyjemna. Możesz w nich ustawić głośność aparatów, zmienić program, wyciszyć hałasy, czy zmienić barwę dźwięków. A to jeszcze nie wszystkie możliwości jakie dają Ci te aplikacje! Zgłoś się do jednego z naszych gabinetów aby nasz specjalista pomógł Ci je zainstalować i pokazał wszystkie ich funkcje. Ciesz się łatwiejszym życiem już dziś!


WIZYTA W FABRYCE SONOVA W HISZPANII

W dniach 14-17.03.2022 reprezentacja naszej firmy odwiedziła słoneczne hiszpańskie miasto Alicante w celu odwiedzenia fabryki naszego partnera – firmy Phonak (grupa Sonova), i zapoznania się z najnowszymi trendami w dziedzinie doboru i produkcji aparatów słuchowych. W wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele firm sprzedających aparaty słuchowe z całej Polski, w tym również my -  AudioMed z Warszawy. Program spotkania zawierał m.in. zwiedzanie zakładu produkującego aparaty słuchowe, centrum serwisowego, prezentację aparatów wewnątrzusznych oraz demonstrację najnowszych produktów Sonovy. Była okazja do poznania „od kuchni” najnowszych rozwiązań technologicznych związanych z problemem niedosłuchu. Jednocześnie była to okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami wyjazdu pracującymi w różnych gabinetach, w różnych firmach i różnych miastach w Polsce.

Z nowymi doświadczeniami, i solidną dawką wiedzy – staramy się zapewnić Państwu jak najlepszą obsługę, opartą na rozwiązaniach najnowszych technologii.

 

Zapraszamy do naszych gabinetów!NOWE APARATY OTICON MORE

Przedstawiamy nowość w naszych gabinetach – aparaty słuchowe Oticon More! „More” znaczy „więcej” - w każdym sensie. To rozwiązanie zapewnia jeszcze lepsze rozumienie mowy, mniejszy wysiłek słuchowy, i lepszą jakość życia. Działanie Oticon More opiera się na innowacyjnej metodzie przetwarzania dźwięków BrainHearing opracowanej przez naszego partnera, firmę Oticon. Ta metoda skupia się na odpowiednim stymulowaniu mózgu, który odpowiada za przetworzenie i zrozumienie przesyłanych informacji z ucha wewnętrznego. Tak naprawdę „słyszymy mózgiem”, a aparaty More wspierają ten organ, by jeszcze lepiej funkcjonował. 

Co jeszcze oferują te urządzenia? To prawdziwa gratka dla miłośników muzyki! Dedykowany program Oticon MyMusic gwarantuje najwyższą jakość dźwięku muzyki – zarówno na żywo, jak i w zaciszu domowym.

 

Tylko w kwietniu - atrakcyjna promocja! Przy zakupie ładowalnych aparatów Oticon ładowarkę do nich otrzymasz za 1zł! Ciesz się lepszą jakością rozmów z bliskimi i znajomymi już teraz! Umów się na wizytę do jednego z naszych gabinetów – w zakładce „Kontakt → Jak dojechać” znajdziesz niezbędne informacje.ADAPTERY TV

 

Czy zauważyłeś problemy ze zrozumieniem mowy przy oglądaniu telewizji? Uważasz, że aktorzy lub prezenterzy mówią niewyraźnie, lub że muzyka w tle jest za głośno? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! W naszej ofercie posiadamy nowoczesne urządzenia, które Ci pomogą. Są to instrumenty, które transmitują dźwięki z telewizora, bezpośrednio do Twoich aparatów słuchowych. Nie musisz już się martwić, że przegapisz najważniejsze informacje z ulubionego filmu lub serialu. Otaczające dźwięki nie będą już ich zagłuszać. Zadzwoń i dowiedz się więcej!


PIERWSZE WEWNĄTRZUSZNE APARATY ŁADOWALNE 

Z przyjemnością informujemy, że do naszej oferty wchodzą nowe produkty -  najnowsze aparaty marki Signia – ładowalne wewnątrzuszne aparaty Insio AX!

Co je wyróżnia? Przede wszystkim – sposób zasilania. Czy zdarzyło Ci się wyjechać na wakacje i zapomnieć kupić zapas baterii do aparatów słuchowych? Teraz to nie problem! Wystarczy, że zabierzesz ze sobą ładowarkę. 

Co więcej, to wewnątrzuszne aparaty ładowalne wykonywane na miarę ucha – na podstawie innowacyjnej metody projektowania obudowy na podstawie dokładnego wycisku. Dzięki temu nie będą wypadać z ucha, i zapewnią maksymalny komfort noszenia. 

Kolejnym atutem Insio AX jest zastosowanie dwóch osobnych procesorów – jednego dla mowy, a drugiego dla dźwięków środowiska. Pozwala to na maksymalne skupienie na mowie, szczególnie gdy w otoczeniu pojawia się hałas. Lepsze rozumienie mowy i mniejszy wysiłek – czego chcieć więcej?

 

Zapraszamy do naszych gabinetów – te aparaty mogą być Twoje!BADAMY SŁUCH U NAJMŁODSZYCH

BADAMY SŁUCH NAJMŁODSZYCH


PRZEDSZKOLE

Niedawno mieliśmy przyjemność gościć w przedszkolu "Pooh Corner" w Warszawie, gdzie nasza protetyk słuchu poprowadziła zajęcia dla najmłodszych.

Dzieci uczyły się o tym co to jest ubytek słuchu, jak można pomóc osobom niedosłyszącym, czym są aparaty i jak słychać w nich dźwięki. Jak powiedziała nauczycielka w przedszkolu, dzięki takim informacjom dzieci wiedzą, że ubytek słuchu to nic wstydliwego, że są dostępne pomoce, a już w dorosłym życiu nie będą się wstydzić, jeśli przyjdzie im nosić aparaty słuchowe.

Jeśli podejrzewasz u swojego dziecka możliwy ubytek słuchu, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami! Mamy duże doświadczenie w badaniu naszych najmłodszych pacjentów i chętnie doradzimy dogodne dla nich rozwiązanie.

Przedszkole


DOM SENIORA

AudioMed dba o słuch podopiecznych Domu Dziennej Opieki Seniora w Mińsku Mazowieckim. W październiku 2021 roku udaliśmy się tam by sprawdzić stan słuchu siedemnastu Seniorów. Wróciliśmy bogate w nowe doświadczenia, i z uśmiechem na ustach! Jeśli znacie Państwo miejsce, w którym również moglibyśmy przeprowadzić badania słuchu, prosimy o kontakt. Profilaktyka daje najlepsze rezultaty! 

Dom seniora


Kongres PSPS

Wśród natury Szklarskiej Poręby mieliśmy przyjemność obchodzić 25-lecie Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu, którego jesteśmy dumnymi członkami już od wielu lat. Jak zawsze, była to wyjątkowa okazja do interakcji z naszymi partnerami, dostawcami oraz organizatorami.

Dzięki takim wydarzeniom jesteśmy w stanie zawsze być "na czasie" z najnowszymi nowinkami technologicznymi świata słuchu, i tym samym zapewniać Państwu usługi najwyższej jakości.

Ogromne podziękowania i ponowne gratulacje dla PSPS za 25 lat współpracy i innowacji.

Kongres PSPS


SEMINARIUM „SIŁOWNIA PAMIĘCI”

Tej jesieni byliśmy częścią wspaniałego projektu - Siłowni Pamięci, w ramach którego nasi specjaliści poprowadzili prezentację: "Słuch w wieku dojrzałym". Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia, i uczestniczyli w nim na żywo lub on-line.

To przedsięwzięcie pozwoliło nam nie tylko podzielić się z Państwem ważną wiedzą, ale też sami nauczyliśmy się wiele, o tym jak postrzegany jest świat słuchu na co dzień, oraz jakie pytania nurtują Państwa w tym temacie.

Nadal pozostajemy partnerami Fundacji Stocznia, z którymi mamy nadzieję na więcej inspirujących, wspólnych projektów! 

Tych z Was, którzy macie jeszcze do nas pytania, zachęcamy gorąco do kontaktu z nami.

Seminarium "Siłownia Pamięci"


SIGNIA ACTIVE PRO

Gotowy do noszenia, aparat słuchowy Signia Active Pro łączy w sobie kultowy, przyjazny dla użytkownika kształt przypominający słuchawki douszne premium z zaawansowaną technologią audiologiczną. Wliczając technologię Signia Xperience YourSound zapewniającą lepsze rozumienie mowy w hałasie, łączność Bluetooth, przenośny akumulator jonowo-litowy oraz wygodę samoobsługi we wsparciu Asystenta Signia. Zachęcamy do zapoznania się z tym najnowszym urządzeniem w naszych gabinetach!


OCHRONNIKI SŁUCHU PHONAK SERENITY CHOICE

Czy wiecie Państwo, że aż 70% osób narażonych na hałas nie nosi lub rzadko nosi ochronniki słuchu? Czas to zmienić! Firma Phonak wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata. Ochronniki słuchu z serii Serenity Choice tłumią hałasy, zapewniają odpowiednią wentylację ucha, nie zakłócając przy tym dźwięków mowy. To świetne rozwiązanie dla muzyków, pasjonatów motoryzacji, strzelców, pływaków, a także dla każdego, kto często przebywa w głośnych miejscach. Zapytaj naszych protetyków o szczegóły!

Phonak Serenity Choice